Загрузка...

«Уже мова йде не про Гонтареву, а особисто про Вас, Петре Олексійовичу» – Тарута.ВІДЕО


Правда, не всі однаково їх трактують. Як і у Молотова та Ріббентропа було щось секретне? Ви впевнені в цьому?


Те, що є домовленості, які не є публічними, то це стовідсотково

– Воно не підписане. Але те, що вони домовлялися, і те, що сьогодні є домовленості, які не є публічними, то це стовідсотково.

– А в чому вони полягають, на Ваш погляд?

– Це послідовність, як буде робити Україна. Він (Порошенко – ред.) приїхав і нам розказав, що одна послідовність, а там були домовленості відносно іншого.

Це я кажу у зв’язку з тим, що я спілкувався з керівництвом і Німеччини, і Франції. Вони кажуть, що перші, хто не виконує, то це ми. Немає ілюзій відносно Путіна. Отакий, який він є, такий він і є. Але зараз намагаємося, щоб виконував все ж таки Порошенко, тому що…

– …тобто, Ви вважаєте, що можна проводити вибори до віддання кордону з боку Росії?

– Ні. Це дуже складне питання. Можна вибори проводити, тільки коли там не буде війни і не буде військових дій.

– Це ж Порошенко заявляє, що спочатку. Спочатку – мир.


Територіями не торгуємо. Ми повинні відновити свої кордони. Маємо шанс

– Це він заявляє тут. Але ми не знаємо, що він там заявляв, і чи є аргументи сьогодні у Путіна говорити, що Україна не виконує свої домовленості.

Але хотів би сказати про інше. Територіями ми не торгуємо. І ми повинні відновити свої кордони. Маємо шанс? Маємо шанс.

– Як? Що Ви зробили б на місці Порошенка, якби у Вас була така можливість?


Розформував би ті групи «Мінська». Зараз ті групи – не про домовлятися, а робити красиву картинку

– Перше, що я зробив би, то я повністю розформував би ті групи, які є, і політичну групу, і економічну групу, «Мінська». Зараз ті групи – не про домовлятися, а тільки робити вигляд, красиву картинку, що ми щось робимо.

– Кучму і Медведчука прибрали б?


Стовідсотково прибрав би Кучму і Медведчука. Ми статус Захарченка і Плотницького підняли до рівня президента! Я казав, Порошенку: ти цього не роби, це дурниці!

– Стовідсотково (прибрав би Кучму і Медведчука – ред.)! Ми ж, коли обираємо президента країни, а там сідають якісь бойовики, яких ніхто не знав, на Донбасі, їх витягнули звідкись, а що ми цим зробили? Ми статус Захарченка і Плотницького підняли до рівня президента! Ну, є у когось в голові щось для того, щоб це робити. Я йому казав, Порошенку: ти цього не роби, це дурниці! Я готовий туди увійти, але я теж тоді був губернатором. Гаразд, я готовий на це піти. Є інші. Є Лук’янченко, який там працював, інші, які їх знали ментально, які їх знають генетично, тому що вони ж з Донбасу. Коли Лук’янченко, за якого там голосувало біля 70%, і якась тварина, яка отримала зброю…

– Мер Донецька?

– Так, мер Донецька. Є й інші люди, які могли б зовсім по-іншому розмовляти. Але чому він нікого не призначив? Тому що вони не будуть ручними.

– Можливо, Росія вимагала саме такий склад делегації?

– Росія нічого не вимагала. Це все дурня! Нічого не вимагала. Це все були повноваження нашого президента. І він міг, більше того, сказати: сидіть там постійно, поки не буде певних змін, доти ми не від’їжджаємо і ведемо перемовини 12 годин 5 чи 7 днів на тиждень. Але ми цього не робимо.


Є звіт керівництву Німеччини щодо ходу реформ і відносно корупції. Там є аналіз оточення президента, що президент робить. І відносно уряду мені дуже соромно

Ще я реально робив би тут реформи, в Україні, для того, щоб сказати: ми все робимо, але у нас не виходить, багато ми не можемо зробити, допоможіть нам грішми, ми відкриті, ми ці кошти не розкрадаємо. А знаєте, який є звіт керівництву Німеччини відносно керівництва України? Звіт щодо ходу реформ і відносно корупції. Там є аналіз оточення президента, що президент робить. Це не публічний звіт. І те ж саме відносно уряду. І, повірте мені, дуже соромно за цей звіт.

І тому сьогодні війна для багатьох – це великі гроші. І для Порошенка сказати: той, хто його критикує, то це вже «шатуни», це вже «агенти Кремля». Тому що сьогодні війна для стримування тих питань, які є до нього конкретні, відносно чого Гонтарева, чого інші, інші, інші. І чого ми сьогодні бідні.

– Пане Тарута, а як Ви оцінюєте пропозиції Пінчука, висловлені в Wall StreetJournal?

– Пропозиції Пінчука неправильні. Неправильні.

– Це не Ваші пропозиції? Не такий шлях?

– Абсолютно не мій шлях. Я давав свій план. Я його давав керівництву.

– А, крім зміни складу української делегації у Мінську, Ви що ще пропонуєте?

– У цей діалог, у процес треба включити зараз Трампа. І він намагається. Треба розробити ту дорожню карту, яка дійсно розуміє, чому не виконуються ті домовленості, які є.

– Ви були присутні на інавгурації Трампа?

– Ні. Та ну! Це…


– Там доволі чисельна була українська делегація депутатів…

– У мене з амбіціями нормально. Тому я туди не їздив. Можна їздити тоді, коли тебе запрошують. А не їздити, щоб бути на якомусь весіллі. Це американське весілля. І якщо немає персонального запрошення, туди їздити – це неправильно.

– Але ж з впливовими республіканськими діячами США, Ви кажете, спілкуєтеся…

– Я спілкуюся. Це керівники, у тому числі Комітету по міжнародних справах. Це дуже впливові. Це керівники економічного комітету, які керують обороною. Це і сенатор Маккейн. Це Мінюст. Це казначейство. Це Держдеп. Це Мінекономіки і торгівлі. Це багато-багато інституцій.

– Немає в них втоми, на Ваш погляд, від України?


Дуже велика втома. Вже відкрито кажуть. Не можемо любити вашу країну більше, ніж ваш президент

– Втома є. Дуже велика втома. І це вони вже відкрито кажуть. Це ж їхні тези, що ми не можемо любити вашу країну більше, ніж ваш президент.


Розробляється нове «перезавантаження» між США, Європа, Захід і Росія

Зараз є дійсно шанс. Але він не дуже довго буде. Зараз розробляється нове «перезавантаження» між США, Європа, Захід і Росія. Ми ж воюємо не тому, що там Донбас раптом, сепаратисти і вирішили…

– Путін хоче відновити геополітичний вплив своєї держави?


Будуть домовлятися, США, Росія, Європа

– У нього були бажання бути гравцем №2, №3. Відносно економіки, ми розуміємо, він це програв. Він не може бути сьогодні разом з Америкою і з Китаєм. І тому намагається бути гравцем №3 відносно воєнної частини. І в нього зараз це все вийшло. І тому, чи подобається нам це, чи не подобається, вони будуть домовлятися, США, Росія, Європа.


Головне – щоб ми були суб’єктом, а не об’єктом

А тепер головне – щоб ми були суб’єктом, а не об’єктом. Якщо ми будемо проводити таку політику, як зараз, то ми будемо об’єктом. І за нас все вирішать. І нас поставлять перед фактом.

– Ви дуже різко критикуєте Петра Порошенка. А Ви свою відповідальність відчуваєте? Адже Ви були головою Донецької ОДА саме перед тим періодом, коли стався цей сепаратистський заколот, нахабно підтриманий Росією.


Сепаратистського заколоту ніколи не було

– Сепаратистського заколоту ніколи не було.

– Захоплення адміністративних будівель – що це?


Хто захоплював? Ті, хто захоплював у Криму, захоплювали і тут. Це треба розуміти, що це вже була реальна агресія

– А хто захоплював? Ті, хто захоплював у Криму, захоплювали і тут. Це треба розуміти, що це вже була реальна агресія. Хто цю агресію міг би стримати. Стримати можуть тільки силовики. Силовики кому підпорядковуються? Жоден силовик мені не підпорядковувався. Ні міліція, ні СБУ, ні прокуратура, ні МВС, ні воєнком.

– Ви все можливе зробили, будучи на цій посаді?

– Так.

– Згадаймо цю акцію «За мирний Донбас!» – відомий український діяч Рінат Ахметов, ці гудки… Ви ж підтримали це як голова Донецької ОДА. Це не було, вибачте, смішно тоді, коли вже очевидно, до чого йшло? Весна 2014 року, так звана «русская весна»…

– Тоді ще ніхто не розумів, наскільки піде Росія, вона буде перекидати свої війська, чи не буде, будуть бойовики, чи ні. І тому ми робили такі загальноукраїнські акції, щоб показати всьому світу. Це було дуже важливо. Тому що що показувала Росія? Вона показувала, що це дійсно бажання Донбасу бути зараз з Росією.

Ми робили соціологію. Коли я прийшов у березні 2014 року, то було 38%, які виявляли бажання приєднатися до Росії.


– А решта, 62%, за Україну!

– Так. Через 40 днів, коли я зробив ще, то таких залишилося тільки 18%.

– Знову і знову наголошую, що всі названі у цій програмі особи (і пані Гонтарева, і президент України Петро Порошенко) теж мають змогу висловитися в ефірі Радіо Свобода.

ПОВНІСТЮ ЦЯ РОЗМОВА З СЕРГІЄМ ТАРУТОЮ –​ У ВІДЕОВАРІАНТІ ІНТЕРВ’​Ю
Джерело: radiosvoboda.org

«Уже мова йде не про Гонтареву, а особисто про Вас, Петре Олексійовичу» – Тарута.ВІДЕО «Уже мова йде не про Гонтареву, а особисто про Вас, Петре Олексійовичу» – Тарута.ВІДЕО Reviewed by Марія Кузьмин on 4/29/2017 12:09:00 AM Rating: 5

Комментариев нет:

Автор изображений для темы: Jason Morrow. Технологии Blogger.