Загрузка...

Сенсація: Вчені розшифрували другий найдавніший сувій Старого Заповіту (фото)Вчені з Ізраїлю та США розшифрували останню частину виявленого в 1970 році сувою зі згорілої ізраїльської синагоги Ейн-Геді.

Фахівці використали 3D-моделювання та рентгенівські промені, щоб розшифрувати пасаж у давньоєврейському манускрипті, який був надто крихким, щоб його розгортати.

Манускрипт, у якому записані глави з старозавітної книги Левіт, датується III-IV століттям нашої ери. Дослідження опубліковане в журналі Science Advances. Основна частина документа була розшифрована до липня 2015 року.
За іронією долі, в розшифрованому фрагменті йдеться про те, як правильно розводити жертовний вогонь, щоб не розгнівати старозавітне божество.

Тепер, зазначає видання, сканування з 3D-моделюванням вчені спробують застосувати до інших рукописних пам’яток давнини, які раніше не можна було прочитати з-за їх фізичної крихкості.
Читайте також:

Це найдавніша копія біблійного тексту, після Кумранських рукописів, датованих періодом від 250 року до н. е. до 68 року н. е. Раніше вчені датували сувій VI століттям нашої ери.

Джерело
Сенсація: Вчені розшифрували другий найдавніший сувій Старого Заповіту (фото) Сенсація: Вчені розшифрували другий найдавніший сувій Старого Заповіту (фото) Reviewed by Марія Кузьмин on 2/08/2017 03:49:00 PM Rating: 5

Комментариев нет:

Автор изображений для темы: Jason Morrow. Технологии Blogger.